Sıkça Sorulan Sorular

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti seyahat planınız için kafanıza takılan ve sıkça sorulan sorulara bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Afişe fiyatlar, tesisin açıklamış olduğu sezon fiyatları içerisinden en düşük periyod baz alınarak ön plana çıkarılan fiyatlardır. Kısaca, dönemsel anlamda verilebilecek en uygun fiyatlardır.

3D ödeme çok güvenli bir ödeme yöntemidir. Bankanızda kayıtlı olan telefon numaranıza ödeme esnasında şifre gönderilir ve sisteme şifrenizi girmeniz istenir. Bu şekilde kart bilgileriniz kimde olursa olsun, cep telefonunuza gelen şifre sisteme girilmedikçe ödeme alınmaz.

Tabii ki. Rezervasyonunuzu yaptıktan sonra hem sizlere hem de hotel rezervasyon bölümüne belgeleriniz gönderilir. Rezervasyonunuzun sisteme girilmesi ve tesis tarafında görülmesi 48 saat sürebilir. Bu süreden sonra tesis tarafından rezervasyonunuzu teyid edebilirsiniz. Eğer giriş tarihiniz 48 saatten daha önce ise, maksimum 4-5 saat sonrasında tesis ekranlarında görünebilecektir.

Evet! Sadece Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartınız (TC kimlik) ile K.K.T.C'ye girebilirsiniz. Pasaport'a ihtiyaç duymadan havalimanından geçebilirsiniz. Önemli bir dipnot, bu seyehati SÜRÜCÜ BELGESİ, EHLİYET ile kesinlikle yapamazsınız.

Muvafakatname en genel kullanımıyla 18 yaşından küçük çocuklarımızın yurt dışına çıkabilmesi için, yolculukta yanında olamayacak evebeynlerinden alınan izin yazılarıdır. Her iki evebeynde yolculukta 18 yaşından küçük çocuklar ile birlikte olacaklarsa bu belgeye gerek yoktur. Ancak iki evebeynden birinin yolculukta yanında bulunmaması durumunda, yolculuğa gelmeyen evebeynden muvafakatname alınması gerekmektedir.

Sizden ricamız size göndermiş olduğumuz belgelerdeki yolcu isim soyisimleri ve varsa uçak bilet detaylarınızı iyice kontrol etmeniz. Yolculuğunuza kısa bir süre kala, sizlere göndermiş olduğumuz PNR kodları ile havayollarından Check-in yapmanızı da öneririz.

Kıbrıs Havalimanından 3 şehire giden çeşitli seçenekler mevcuttur. Bunlardan birincisi, kendi araçlarımız ile yaptığımız hotel transferlerimizdir. İkinci seçenek taksidir. Ancak bu seçenek en pahalı seçenektir. Girne için yaklaşık 200 TL ödenirken, bu rakam bafra bölgesi için 300 TL'lere kadar çıkabilmektedir. Bir diğer alternatif sistem KIBHAS isimli havalimanı otobüsleridir. Yine ekonomik bir ulaşım yolu olmakla beraber tek sorunu seferler arası bekleme süresidir.

Kuzey Kıbrıs balayı çiftleri için çok doğru bir tercihtir. Tesislerin %90'ı 7 yıldıza yakın kalitededir ve balayı çiftleri için özel hazırlıklar yapmaktadırlar. Hem Türkiye'den çıkmak hem de Türk lirası harcayarak alternatiflere göre ekonomik olarak gezmek için en doğru yer Kıbrıs'tır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yer alan bir çok firmadan araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Online olarak kiralamak istediğiniz aracı belirledikten sonra telefon aracılığı ile rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Kıbrıs'ta minimum 3 günlük araç kiralama yapılmakta ve neredeyse tüm sezon araçlar daima dolu olmaktadır. Bu nedenle, elinizi çabuk tutup araç kiralama hizmetini de otel rezervasyonundan hemen sonra yapmanız faydanıza olacaktır.

Tarafımızdan satın alınacak transfer hizmeti, siz Ercan havalimanı çıkış kapısından çıktığınız anda başlamaktadır. Çıkış kapısında profesyonel rehberlerimiz tarafından "Tatilcikuş" logolu pankart ile karşılanırsınız. Rehber arkadaşlarımızın yanlarına gidip, isim soyisim detaylarınızı verdikten ve listede kontrol yapıldıktan sonra sizler için hazırladığımız transfer araçlarına davet edilirsiniz. Bir transfer aracı, ilk yolcunun gelmesinden sonra maksimum 30 dakika bekleyebilir. Bu şekilde Alandan ilk çıkan da olsanız, 31. dakikada tesisinize doğru yola çıkmış olursunuz. Transfer aracımız otelinize vardığında, sizleri oradaki rehber arkadaşlarımız karşılar ve konaklamanız başlar. Dönüş gününden bir gün önce rehber arkadaşlarımız sizlere ulaşır, ve dönüş uçak saatinize göre planlanan otelden ayrılış zamanını sizlere bildirirler.